Revitalizace třešňovky

V roce 2014 bylo rozhodnuto o revitalizaci tradiční třešňovky obce Důl. V průběhu zimy 2014/2015 došlo k pokácení přestárlých stromů, o což se postarali obyvatelé obce.

Během měsíce března 2015 poté proběhlo zarovnání terénu včetně likvidace pařezů a tím bylo vše připraveno k vysazení nového ovocného sadu. Součástí tohoto sadu se nyní kromě třešní staly také hrušně, švestky či ořechy.

O přípravu i samotnou výsadbu se postaral Sbor dobrovolných hasičů Důl společně s dalšími obyvateli obce. Nyní bude důležité se o náš ovocný sad správně starat, aby nám byl co nejdříve k užitku.

Doufáme, že se všichni budoucí návštěvníci sadu k němu budou chovat minimálně s takovou úctou jako k němu bylo přistupováno během celého procesu revitalizace.